B82498F3470G000
Mfr.Part #
B82498F3470G000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47NH 600MA 130MOHM SMD
Material - Core :
Ceramic
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
200MHz
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
47nH
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Q @ Freq :
65 @ 500MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SIMID
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
600mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
B82498F3470G000
EPCOS (TDK) B82498F3470G000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD