B82498F3391J001
Mfr.Part #
B82498F3391J001
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 390NH 210MA 1.6OHM SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
210mA
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
1.6Ohm Max
Series :
SIMID
Published :
Material - Core :
Ceramic
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
390nH
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Datasheets
B82498F3391J001
EPCOS (TDK) B82498F3391J001
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD