B82498F1472J000
Mfr.Part #
B82498F1472J000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 90MA 3.8 OHM SMD
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Series :
SIMID
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Material - Core :
Ferrite
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
90mA
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.091Lx0.067W 2.30mmx1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
210MHz
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) :
3.8Ohm Max
Inductance :
4.7μH
Datasheets
B82498F1472J000
EPCOS (TDK) B82498F1472J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD