B82496C3120J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82496C3120J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
603
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 450MA 350MOHM SMD
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material - Core :
Ceramic, Copper
JESD-609 Code :
e3
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Number of Functions :
1
Depth :
900μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Inductance-Nom (L) :
0.012 µH
HTS Code :
Shielding :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Inductance Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
350mOhm
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Surface Mount
DC Current :
450mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
0603
Number of Pins :
2
Current Rating :
450mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
12 nH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
350mOhm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Max DC Current :
450mA
Length :
1.7mm
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature (Max) :
150°C
Package / Case :
603
Military Standard :
Not
Q Factor :
14
Packaging :
Cut Tape
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Special Feature :
Q MEASURED AT 100MHZ
Tolerance :
5%
Case Code (Metric) :
1608
Datasheets
B82496C3120J000
EPCOS (TDK) B82496C3120J000
B82496C3120J000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD