B82478A1223M
Mfr.Part #
B82478A1223M
Description
FIXED INDUCTOR SMD
Product Category :
Fixed Inductors
Resistance :
100 mΩ
Depth :
11.6 mm
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Core Material :
Ferrite
Termination :
SMD/SMT
Product Status :
Obsolete
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
20 %
Inductance :
22 µH
Max DC Current :
2.6 A
Inductance Tolerance :
20 %
Height :
8.5 mm
RoHS :
Compliant
Self Resonant Frequency :
13 MHz
Series :
REACH SVHC :
No SVHC
DC Resistance (DCR) :
100 mΩ
Datasheets
B82478A1223M
B82478A1223M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD