B82477R4104M100
Mfr.Part #
B82477R4104M100
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 100UH 2.35A 120MOHM SM
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
2.35A
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Series :
B82477R4
Published :
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Current - Saturation :
2.9A
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
100μH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
B82477R4104M100
EPCOS (TDK) B82477R4104M100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD