B82477P4562M000
Mfr.Part #
B82477P4562M000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 5.6UH 7.15A 12.5 MOHM
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Inductance :
5.6μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current - Saturation :
8.3A
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Package / Case :
Nonstandard
Series :
B82477P4
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
7.15A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
12.5mOhm Max
Datasheets
B82477P4562M000
EPCOS (TDK) B82477P4562M000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD