B82475M1473K000
Mfr.Part #
B82475M1473K000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47UH 1.28A 170MOHM SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
B82475M1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
170mOhm Max
Current - Saturation :
1.35A
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Inductance :
47μH
Current Rating (Amps) :
1.28A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.409Lx0.370W 10.40mmx9.40mm
Shielding :
Unshielded
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
B82475M1473K000
EPCOS (TDK) B82475M1473K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD