B82473M1153K000
Mfr.Part #
B82473M1153K000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.327Lx0.287W 8.30mmx7.30mm
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
1.8A
Tolerance :
±10%
Series :
B82473M1
Current - Saturation :
2A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
15μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Datasheets
B82473M1153K000
EPCOS (TDK) B82473M1153K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD