B82472G4104M000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82472G4104M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 560MA 700MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
100μH
Current Rating (Amps) :
560mA
Type :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Series :
B82472G4
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Current - Saturation :
450mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Datasheets
B82472G4104M000
EPCOS (TDK) B82472G4104M000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD