B82464Z4104M
Mfr.Part #
B82464Z4104M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 100UH 1.05A 220MOHM SM
Fixed Inductors
Current Rating :
1.05A
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.000002g
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material - Core :
Ferrite
Width :
10.3886mm
Composition :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
Height :
4.8mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Case/Size Code :
Package / Case :
Nonstandard
Inductance-Nom (L) :
100 µH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tolerance :
20%
Shielding :
Shielded
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Height Seated (Max) :
4.8006mm
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) - Parallel :
220mOhm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Saturation :
1.15A
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
2
Number of Functions :
1
Length :
10.3886mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Inductance :
100 µH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
1.05A
Datasheets
B82464Z4104M
EPCOS (TDK) B82464Z4104M
B82464Z4104M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD