B82464P4821M000
Mfr.Part #
B82464P4821M000
Description
FIXED IND 820NH 7.5A 7 MOHM SMD
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shielding :
Shielded
DC Current :
7.5A
Resistance :
7mOhm
Length :
10.4mm
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) - Parallel :
7mOhm
HTS Code :
Inductance :
820 nH
Reference Standard :
AEC-Q200
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Depth :
10.4mm
Inductance-Nom (L) :
0.82 µH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case/Size Code :
Material - Core :
Ferrite
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
150°C
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
B82464P4821M000
EPCOS (TDK) B82464P4821M000
B82464P4821M000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD