B82464D6302M000
Mfr.Part #
B82464D6302M000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
DUAL INDUCTOR 10X10, 3.0 UH
Stock
600
In Stock :
600
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
5.77 A
Product :
Power Inductors
Q @ Freq :
Type :
Wirewound
Product Category :
Power Inductors - SMD
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Current - Saturation (Isat) :
11.75A
Saturation Current :
11.75 A
Height - Seated (Max) :
0.248 (6.30mm)
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Brand :
Core Material :
Ferrite
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Self Resonant Frequency :
Inductance :
3μH
Material :
Stainless Steel
Height :
6.3 mm
Product Length :
10.4mm
Inductance Tolerance :
± 20%
Width :
10.4 mm
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Mounting Style :
PCB Mount
Termination :
Standard
RMS Current (Irms) :
5.77A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Diameter :
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
B82464D6
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.409 L x 0.409 W (10.40mm x 10.40mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package :
Product Height :
6.3mm
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
RoHS :
Details
Features :
Qualification :
AEC-Q200
Length :
10.4 mm
Material - Core :
Ferrite
Product Width :
10.4mm
Packaging :
Cut Tape
Product Type :
Fixed Inductors
Tolerance :
20 %
Datasheets
B82464D6302M000
EPCOS (TDK) B82464D6302M000
B82464D6302M000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TDK-Epcos stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD