B82442T1393K050
Mfr.Part #
B82442T1393K050
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 720MA 456MOHM SMD
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
720mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
Current - Saturation :
1.19A
Series :
SIMID
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Type :
Wirewound
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
2220 (5650 Metric)
Inductance :
39μH
DC Resistance (DCR) :
456mOhm Max
Datasheets
B82442T1393K050
EPCOS (TDK) B82442T1393K050
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD