B82442T1273K000
Mfr.Part #
B82442T1273K000
Package / Case
2220 (5650 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 880MA 307MOHM SMD
Fixed Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Termination :
SMD/SMT
Type :
POWER INDUCTOR
Inductance :
27 uH
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Power Rating :
100 mW
Resistance :
910 Ω
Packaging :
Cut Tape (CT)
Test Frequency :
2.52 MHz
Application :
Automotive
Tolerance :
1 %
Height :
5 mm
Diameter :
Product :
Power Inductors
Product Type :
Power Inductors - SMD
RoHS :
Compliant
Core Material :
Ferrite
Package / Case :
2220 (5650 Metric)
Core Type :
Wirewound
Width :
5 mm
Length :
5.6 mm
Shielding :
Unshielded
Saturation Current :
1.78 A
Datasheets
B82442T1273K000
EPCOS (TDK) B82442T1273K000
B82442T1273K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TDK stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD