B82442T1184K050
Mfr.Part #
B82442T1184K050
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 350MA 1.96OHM SM
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SIMID
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Inductance :
180μH
Mounting Type :
Ferrite
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
DC Resistance (DCR) :
1.96Ohm Max
Current - Saturation :
550mA
Supplier Device Package :
2220 (5650 Metric)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant :
4.2MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
Current Rating (Amps) :
350mA
Type :
Wirewound
Datasheets
B82442T1184K050
EPCOS (TDK) B82442T1184K050
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD