B82442H1473J000
Mfr.Part #
B82442H1473J000
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 480MA 680MOHM SMD
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height - Seated (Max) :
0.209 (5.30mm)
Shielding :
No
1
Self Resonant Frequency :
8.5MHz
Reference Standard :
AEC-Q200
Type :
Wirewound
HTS Code :
Test Frequency :
2.52MHz
Core Material :
EAR99
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminals :
2
Current Rating :
480mA
Operating Temperature (Max) :
150°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance-Nom (L) :
47 µH
Case/Size Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current - Saturation :
Reach Compliance Code :
Compliant
DC Resistance (DCR) :
0.68Ohm
10
Ratings :
TR, 13 INCH
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
47μH
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
yes
Rated Current-Max :
0.48A
Size / Dimension :
0.220 L x 0.197 W (5.60mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
2220 (5650 Metric)
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Datasheets
B82442H1473J000
EPCOS (TDK) B82442H1473J000
B82442H1473J000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS AG stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD