B82442H1123K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82442H1123K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 12UH 880MA 200MOHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Surface Mount :
yes
Length :
5.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance-Nom (L) :
12 µH
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height :
5mm
Inductance :
12 µH
Shielding :
Unshielded
Packing Method :
TR, 13 INCH
Test Frequency :
2.52MHz
Packaging :
Tape and Reel
DC Current :
880mA
Width :
5mm
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Depth :
5.3mm
Series :
B82442H
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Military Standard :
Not
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max Operating Temperature :
150°C
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Weight :
480.014126mg
Q Factor :
10
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Silver (Ag) barrier
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) - Parallel :
200mOhm
Tolerance :
10%
Max DC Current :
880mA
Min Operating Temperature :
-55°C
HTS Code :
Reference Standard :
AEC-Q200
Construction :
Flame Retardant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
B82442H1123K000
EPCOS (TDK) B82442H1123K000
B82442H1123K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD