B82432T1183K000
Mfr.Part #
B82432T1183K000
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18UH 550MA 600MOHM SMD
Inductance :
18μH
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
18MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SIMID
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Current Rating (Amps) :
550mA
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B82432T1183K000
EPCOS (TDK) B82432T1183K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD