B82432A1222K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82432A1222K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 480MA 430MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
480mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
4.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
DC Current :
480mA
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
2.2μH
Depth :
3.5mm
Current Rating (Amps) :
480mA
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
1MHz
DC Resistance (DCR) :
430mOhm Max
Series :
SIMID
Test Frequency :
1MHz
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
190MHz
Datasheets
B82432A1222K000
EPCOS (TDK) B82432A1222K000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD