B82432A1152K000
Mfr.Part #
B82432A1152K000
Description
FIXED IND 1.5UH 535MA 350MOHM SM
Fixed Inductors
HTS Code :
Construction :
Flame Retardant
DC Current :
535mA
Shielding :
No
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel
Number of Terminations :
2
Inductance :
1.5 µH
Current Rating :
535mA
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
SILVER OVER COPPER
Depth :
3.5mm
Tolerance :
10%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material - Core :
Ferrite
Inductance-Nom (L) :
1.5 µH
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.535A
Package / Case :
JESD-609 Code :
e4
Length :
4.8mm
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 7.96MHZ
Test Frequency :
1MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Packing Method :
TR
DC Resistance (DCR) - Parallel :
350mOhm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Military Standard :
Not
Datasheets
B82432A1152K000
EPCOS (TDK) B82432A1152K000
B82432A1152K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD