B82432A1105J000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82432A1105J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 1MH 55MA 32 OHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.055A
JESD-609 Code :
e4
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
1 mH
Construction :
Flame Retardant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Military Standard :
Not
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Depth :
3.5mm
Shielding :
No
Tolerance :
5%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR
Frequency - Self Resonant :
2.3MHz
Length :
4.8mm
Inductance-Nom (L) :
1000 µH
Surface Mount :
yes
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Special Feature :
Q MEASURED AT 0.796MHZ
DC Current :
55mA
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) - Parallel :
32ohm
Datasheets
B82432A1105J000
EPCOS (TDK) B82432A1105J000
B82432A1105J000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD