B82432A1104K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82432A1104K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 100UH 145MA 4.7OHM SMD
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Length :
4.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
10%
DC Current :
145mA
Frequency - Self Resonant :
6.5MHz
Packing Method :
TR
Resistance :
4.7ohm
Packaging :
Cut Tape
Inductance Tolerance :
10%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
3.5mm
Inductance :
100 µH
Inductance-Nom (L) :
100 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Number of Pins :
2
Max DC Current :
145mA
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) - Parallel :
4.7ohm
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e4
Shielding :
No
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Finish :
COPPER/SILVER (CU/AG)
Mount :
Surface Mount
Q Factor :
40
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Construction :
Flame Retardant
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Current Rating :
650mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Width :
4.5mm
Datasheets
B82432A1104K000
EPCOS (TDK) B82432A1104K000
B82432A1104K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD