B82422T1272K000
Mfr.Part #
B82422T1272K000
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.7UH 290MA 900MOHM SM
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance :
2.7μH
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Current Rating (Amps) :
290mA
Published :
Series :
SIMID
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Datasheets
B82422T1272K000
EPCOS (TDK) B82422T1272K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD