B82422T1221K000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82422T1221K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 220NH 450MA 200MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
500MHz
Shielding :
No
Length :
3.5mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Inductance Tolerance :
10%
Inductance :
220 nH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Rated Current-Max :
0.45A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
200mOhm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package / Case :
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
2.8mm
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape
DC Current :
450mA
Surface Mount :
yes
Resistance :
230mOhm
Terminal Shape :
J BEND
Current Rating :
450mA
Test Frequency :
25.2MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Number of Pins :
2
Inductance-Nom (L) :
0.22 µH
Number of Functions :
1
Q Factor :
30
Construction :
RECTANGULAR
Special Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
10%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
B82422T1221K000
EPCOS (TDK) B82422T1221K000
B82422T1221K000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD