B82422T1153K008
Mfr.Part #
B82422T1153K008
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 130MA 2.8 OHM SMD
Fixed Inductors
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps) :
130mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SIMID
Inductance :
15μH
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Material - Core :
Ferrite
Q @ Freq :
27 @ 2.52MHz
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±10%
Datasheets
B82422T1153K008
EPCOS (TDK) B82422T1153K008
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD