B82422T1122J000
Mfr.Part #
B82422T1122J000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 390MA 700MOHM SM
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
SIMID
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
700mOhm Max
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Current Rating (Amps) :
390mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
1.2μH
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
B82422T1122J000
EPCOS (TDK) B82422T1122J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD