B82422H1154K000
Mfr.Part #
B82422H1154K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 120MA 7.5OHM SMD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q200
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Current Rating (Amps) :
120mA
Series :
SIMID
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
150μH
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR) :
7.5Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
B82422H1154K000
EPCOS (TDK) B82422H1154K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD