B82422A3680K100
Mfr.Part #
B82422A3680K100
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 68NH 480MA 210MOHM SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
68nH
Material - Core :
Ceramic
Factory Lead Time :
8 Weeks
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Frequency - Self Resonant :
1.15GHz
Current Rating (Amps) :
480mA
Q @ Freq :
27 @ 50MHz
Series :
SIMID
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Datasheets
B82422A3680K100
EPCOS (TDK) B82422A3680K100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD