B82422A3100K100
Mfr.Part #
B82422A3100K100
Description
FIXED IND 10NH 750MA 90 MOHM SMD
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Current Rating (Amps) :
750mA
Q @ Freq :
20 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Published :
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Inductance :
10nH
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
B82422A3100K100
EPCOS (TDK) B82422A3100K100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD