B82422A1683J100
Mfr.Part #
B82422A1683J100
Description
FIXED IND 68UH 80MA 7.7 OHM SMD
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current Rating (Amps) :
80mA
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Rated Current-Max :
0.08A
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
TIN OVER SILVER
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Special Feature :
Q MEASURED AT 2.52MHZ
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
68μH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Test Frequency :
0.1MHz
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
27 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Surface Mount :
yes
DC Resistance (DCR) :
7.7Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
27
Ratings :
AEC-Q200
Inductor Application :
RF INDUCTOR
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
B82422A1683J100
EPCOS (TDK) B82422A1683J100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD