B82422A1272K100
Mfr.Part #
B82422A1272K100
Description
FIXED IND 2.7UH 240MA 880MOHM SM
Stock
5
In Stock :
5
Ferrite
Published :
2011
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Current Rating (Amps) :
240mA
DC Resistance (DCR) :
880mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Inductance :
2.7μH
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Q @ Freq :
25 @ 7.96MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Datasheets
B82422A1272K100
EPCOS (TDK) B82422A1272K100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD