B82422A1222K100
Mfr.Part #
B82422A1222K100
Description
FIXED IND 2.2UH 270MA 750MOHM SM
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
No
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
125MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Q @ Freq :
25 @ 7.96MHz
Surface Mount :
yes
Special Feature :
Q MEASURED AT 7.96MHZ
SIMID
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
2.2μH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Case/Size Code :
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e1
AEC-Q200
Construction :
Chip
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
270mA
Rated Current-Max :
0.27A
Datasheets
B82422A1222K100
EPCOS (TDK) B82422A1222K100
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD