B82422A1122J100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82422A1122J100
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.2UH 370MA 370MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps) :
370mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Series :
SIMID
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Q @ Freq :
20 @ 7.96MHz
Published :
Inductance :
1.2μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
B82422A1122J100
EPCOS (TDK) B82422A1122J100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD