B82144F2392K000
Mfr.Part #
B82144F2392K000
Package / Case
Axial
Description
FIXED IND 3.9UH 3.35A 75 MOHM TH
Stock
675
In Stock :
675
Fixed Inductors
Current - Saturation :
4.4A
Series :
LBC
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Q @ Freq :
60 @ 2.52MHz
DC Resistance (DCR) :
75mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current Rating (Amps) :
3.35A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Published :
2015
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
3.9μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.256Diax0.362L 6.50mmx9.20mm
Datasheets
B82144F2392K000
EPCOS (TDK) B82144F2392K000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD