B82144F2184J000
Mfr.Part #
B82144F2184J000
Package / Case
Axial
Description
FIXED IND 180UH 950MA 785MOHM TH
Q @ Freq :
40 @ 79.6kHz
Ferrite
Supplier Device Package :
Axial
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
950mA
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.256Diax0.362L 6.50mmx9.20mm
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Published :
Current - Saturation :
720mA
Inductance :
180μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
785mOhm Max
Package / Case :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
B82144F2184J000
EPCOS (TDK) B82144F2184J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD