B82144B2274J000
Mfr.Part #
B82144B2274J000
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
FIXED IND 270UH 800MA 1.2 OHM TH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Q @ Freq :
40 @ 79.6kHz
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
3.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Inductance :
270μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
800mA
Published :
Current - Saturation :
580mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
B82144B2274J000
EPCOS (TDK) B82144B2274J000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD