B82141A1154J009
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82141A1154J009
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 150MA 4.3 OHM TH
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Box (TB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Q @ Freq :
60 @ 796kHz
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
4.6MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Axial
Current Rating (Amps) :
150mA
Mounting Type :
Through Hole
Type :
Wirewound
Inductance :
150μH
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ferrite
Series :
SBC
DC Resistance (DCR) :
4.3Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.118Diax0.268L 3.00mmx6.80mm
Datasheets
B82141A1154J009
EPCOS (TDK) B82141A1154J009
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD