B72530T0600K062
Mfr.Part #
B72530T0600K062
Description
VARISTOR 100V 200A 1210
Product Category :
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
85V
Capacitance :
200pF
Varistor Voltage :
100V
Tolerance :
5%
Resistor Type :
VARISTOR
Voltage - Clamping :
165V
Max Voltage Rating (AC) :
60V
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Energy :
2 J
Min Operating Temperature :
-55°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.01W
REACH SVHC :
No SVHC
Max Supply Voltage :
60V
ECCN Code :
EAR99
Clamping Current :
2.5A
Max Voltage Rating (DC) :
85V
Voltage - Rated AC :
60V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Cut Tape
Mount :
Surface Mount
Max Surge Current :
200A
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Depth :
2.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.7mm