B72220W2321K101
Mfr.Part #
B72220W2321K101
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 23mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 23MM
Product Category :
Package / Case :
Disc 23mm
Packaging :
Bulk
Series :
ThermoFuse™, NT
Energy :
273J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current - Surge :
10kA
Published :
Factory Lead Time :
23 Weeks
Maximum DC Volts :
420V
Varistor Voltage (Max) :
561V
Maximum AC Volts :
320V
Varistor Voltage (Min) :
459V
Capacitance @ Frequency :
720pF @ 1kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Number of Circuits :
1
Datasheets
B72220W2321K101
Introducing EPCOS (TDK) B72220W2321K101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 23mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, B72220W2321K101 pinout, B72220W2321K101 datasheet PDF, B72220W2321K101 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72220W2321K101 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.