B72214X2301K592
Mfr.Part #
B72214X2301K592
Package / Case
Disc 14mm
Description
14MM, 300VAC, 10% ADVANCED AUTO,
Varistor Voltage (Max) :
517V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Current - Surge :
6kA
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Varistor Voltage (Min) :
423V
Series :
Automotive, AEC-Q200, StandarD
Package / Case :
Disc 14mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Maximum DC Volts :
385V
Energy :
140J
Mounting Type :
Through Hole
Maximum AC Volts :
300V
Capacitance @ Frequency :
485pF @ 1kHz
Datasheets
B72214X2301K592
Introducing EPCOS (TDK) B72214X2301K592 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, B72214X2301K592 pinout, B72214X2301K592 datasheet PDF, B72214X2301K592 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214X2301K592 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.