B72214U2321K501
Mfr.Part #
B72214U2321K501
Package / Case
Disc 14mm
Description
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Maximum DC Volts :
420V
Varistor Voltage (Typ) :
510V
Packaging :
Bulk
Capacitance @ Frequency :
370pF @ 1kHz
Energy :
136J
Varistor Voltage (Min) :
459V
Maximum AC Volts :
320V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Series :
SNF AdvanceD
Current - Surge :
6kA
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
561V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
B72214U2321K501
Introducing EPCOS (TDK) B72214U2321K501 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~125°C TA, Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, B72214U2321K501 pinout, B72214U2321K501 datasheet PDF, B72214U2321K501 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214U2321K501 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.