B72214S2511K102
Mfr.Part #
B72214S2511K102
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
14MM, 510VAC, 10%, ADVANCED
Product Category :
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Energy :
165J
Varistor Voltage (Min) :
738V
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Varistor Voltage (Max) :
902V
Packaging :
Bulk
Maximum AC Volts :
510V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Varistor Voltage (Typ) :
820V
Current - Surge :
5kA
Series :
AdvanceD
Maximum DC Volts :
670V
Package / Case :
Disc 14mm
Capacitance @ Frequency :
240pF @ 1kHz
Number of Circuits :
1
Datasheets
B72214S2511K102
Introducing EPCOS (TDK) B72214S2511K102 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, B72214S2511K102 pinout, B72214S2511K102 datasheet PDF, B72214S2511K102 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S2511K102 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.