B72214S2461K561
Mfr.Part #
B72214S2461K561
Package / Case
Disc 14mm
Description
14MM, 460VAC, 10%, ADVANCED
Energy :
150J
Varistor Voltage (Typ) :
750V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
AdvanceD
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Package / Case :
Disc 14mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Varistor Voltage (Max) :
825V
Varistor Voltage (Min) :
675V
Capacitance @ Frequency :
260pF @ 1kHz
Maximum AC Volts :
460V
Current - Surge :
5kA
Maximum DC Volts :
615V
Datasheets
B72214S2461K561
Introducing EPCOS (TDK) B72214S2461K561 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, B72214S2461K561 pinout, B72214S2461K561 datasheet PDF, B72214S2461K561 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S2461K561 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.