B72214S2301K504
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B72214S2301K504
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
14MM, 300VAC, 10%, ADVANCED
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance @ Frequency :
400pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
385V
Maximum AC Volts :
300V
Varistor Voltage (Min) :
423V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
470V
Varistor Voltage (Max) :
517V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Series :
AdvanceD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 14mm
Energy :
125J
Current - Surge :
6kA
Number of Circuits :
1
Datasheets
B72214S2301K504
Introducing EPCOS (TDK) B72214S2301K504 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 14mm, B72214S2301K504 pinout, B72214S2301K504 datasheet PDF, B72214S2301K504 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S2301K504 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.