B72214S2251K551
Mfr.Part #
B72214S2251K551
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
14MM, 250VAC, 10%, ADVANCED
Product Category :
Current - Surge :
6kA
Maximum AC Volts :
250V
Capacitance @ Frequency :
490pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Max) :
429V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Energy :
100J
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Typ) :
390V
Series :
AdvanceD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Disc 14mm
Mounting Type :
Through Hole
Varistor Voltage (Min) :
351V
Maximum DC Volts :
320V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
B72214S2251K551
Introducing EPCOS (TDK) B72214S2251K551 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, B72214S2251K551 pinout, B72214S2251K551 datasheet PDF, B72214S2251K551 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S2251K551 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.