B72214S0511K501
Mfr.Part #
B72214S0511K501
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 820V 4.5KA DISC 14MM
Product Category :
Varistor Voltage (Max) :
902V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Maximum AC Volts :
510V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Series :
Standard
Package / Case :
Disc 14mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Surge :
4.5kA
Energy :
110J
Maximum DC Volts :
670V
Capacitance @ Frequency :
240pF @ 1kHz
Varistor Voltage (Min) :
738V
Packaging :
Bulk
Varistor Voltage (Typ) :
820V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B72214S0511K501
Introducing EPCOS (TDK) B72214S0511K501 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Package / Case:Disc 14mm, B72214S0511K501 pinout, B72214S0511K501 datasheet PDF, B72214S0511K501 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S0511K501 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.