B72214S0461K151
Mfr.Part #
B72214S0461K151
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
Stock
598
In Stock :
598
Product Category :
Energy :
55J
Capacitance @ Frequency :
220pF @ 1kHz
Maximum DC Volts :
350V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum AC Volts :
275V
Current - Surge :
3.5kA
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Typ) :
430V
Mounting Type :
Through Hole
Published :
2011
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Standard
Package / Case :
Disc 10mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Varistor Voltage (Min) :
387V
Varistor Voltage (Max) :
473V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
B72214S0461K151
Introducing EPCOS (TDK) B72214S0461K151 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, Operating Temperature:-40°C~105°C, B72214S0461K151 pinout, B72214S0461K151 datasheet PDF, B72214S0461K151 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72214S0461K151 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.