B72210S2151K551
Mfr.Part #
B72210S2151K551
Package / Case
Disc 10mm
Description
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
Package / Case :
Disc 10mm
Energy :
30J
Maximum AC Volts :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Maximum DC Volts :
200V
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
216V
Varistor Voltage (Max) :
264V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance @ Frequency :
430pF @ 1kHz
Series :
AdvanceD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Current - Surge :
3.5kA
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Varistor Voltage (Typ) :
240V
Datasheets
B72210S2151K551
Introducing EPCOS (TDK) B72210S2151K551 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 10mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C~105°C TA, B72210S2151K551 pinout, B72210S2151K551 datasheet PDF, B72210S2151K551 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72210S2151K551 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.