B72210S0421K592
Mfr.Part #
B72210S0421K592
Package / Case
Disc 10mm
Description
10MM, 420VAC, 10%, STANDARD
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Packaging :
Tape and Box (TB)
Varistor Voltage (Max) :
748V
Series :
Standard
Energy :
45J
Varistor Voltage (Typ) :
680V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Varistor Voltage (Min) :
612V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current - Surge :
2.5kA
Maximum AC Volts :
420V
Maximum DC Volts :
560V
Package / Case :
Disc 10mm
Capacitance @ Frequency :
75pF @ 1kHz
Datasheets
B72210S0421K592
Introducing EPCOS (TDK) B72210S0421K592 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C TA, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 10mm, B72210S0421K592 pinout, B72210S0421K592 datasheet PDF, B72210S0421K592 amp .Beyond EPCOS (TDK) B72210S0421K592 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.